minimalistic minimalistic

minimalistic

stylE

Minimalism is about frugality and simplicity – in every aspect! Modesty reigns in spaces decorated in this style. We limit ourselves to only those items, furniture and decorations that we absolutely need. The form of these elements is also devoid of folly. Won’t such an interior strike us as boring? On the contrary! In addition to colour and design simplicity, minimalism also carries with it interesting colour combinations (e.g. black and white on the walls), delightful structures (geometric, repeating patterns, which you will find in structured decorative tiles) and cosy textiles (in the form of large sofas and armchairs). The juxtaposition of this austerity with well-balanced, original accents creates interiors that are always in vogue and timelessly on trend for years to come.
Explore versatile tiles that will give your interiors a sophisticated, minimalist feel.
Inspirations
minimalistic minimalistic minimalistic minimalistic minimalistic
minimalistic minimalistic
minimalistic

minimalistic

Recommended collections in style

ARCHITEQ
ARCHITEQ
SUNDOWN
SUNDOWN
AUTHORITY
AUTHORITY
MYSTIC SHADOWS
MYSTIC SHADOWS
HORIZON
HORIZON
RITUAL
RITUAL
CALACATTA
CALACATTA
ELITE
ELITE
LIGHTSTONE
LIGHTSTONE
MINIROCK
MINIROCK
VISIONER
VISIONER
NEVE CREATIVE
NEVE CREATIVE

Co charakteryzuje styl minimalistyczny we wnętrzach?

Minimalizm we wnętrzach jest ponadczasowym stylem, który perfekcyjnie łączy się niemalże ze wszystkimi trendami wnętrzarskimi. Można powiedzieć, że minimalizm we wnętrzach to tzw. sztuka redukcji. W takich przestrzeniach każdy element aranżacji ma swoje jasno ustalone miejsce. Dzięki temu powierzchnia blatów w kuchni, podłóg, ścian, a także stołów salonowych jest prosta, przestrzenna i sprawia wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. A zatem cechy stylu minimalistycznego to: prostota, funkcjonalność, bezpieczna tonacja barw, a także wszechobecny spokój i harmonia.

Minimalistyczny wystrój wnętrza to połączenie wyrafinowania, subtelności oraz spójności, która jest wynikiem dobrze przemyślanej kompozycji. Jeśli na poważnie myślisz o aranżacji minimalistycznego wnętrza, postaw na ponadczasową kolekcję Horizon Paradyż – to płytki ceramiczne imitujące naturalny kamień Calacatta. Ten świetnie wpisuje się w minimalistyczne wnętrza, gdzie liczy się prostota, ale i możliwość delikatnego przełamania aranżacji wyróżniającymi się złotymi, ciepłymi liniami.

Minimalistyczne wnętrza – pomysłowe aranżacje

Kiedy w grę wchodzi styl minimalistyczny, warto postawić przede wszystkim na sprawdzone materiały wykończeniowe. Świetnym wyborem będą płytki z kolekcji Sundown Paradyż, które powstały w wyniku współpracy z Mają Ganszyniec. To ceramika, która jest hołdem dla tradycyjnych surowców i klasycznych barw. Wybierając te płytki, możesz ciekawie uzupełnić nowoczesne aranżacje wnętrz, które pozostaną prostolinijne i spokojne, ale jednocześnie wyróżnią się delikatnie cieplejszym akcentem.

Minimalistyczne wnętrza lubią też połączenia bieli, czerni oraz odcieni szarości. Świetnym materiałem nie tylko na ściany będą tu płytki ceramiczne Architeq Paradyż. To zbalansowana grafika tonalnego betonu z przyjemną strukturą w dotyku. Układając taki materiał na podłogach lub ścianach np. w przedpokoju, możesz utrzymać styl minimalistyczny i uzupełnić go elegancko dodatkami w motywie loftowym lub skandynawskim.

Jak wprowadzić minimalizm do każdego pomieszczenia?

Wprowadzenie minimalistycznego wystroju wnętrz do nieruchomości jest o wiele łatwiejsze, kiedy masz do dyspozycji różnorodne produkty ceramiczne Paradyż. Dobrym wyborem będą spieki kwarcowe Authority TRI-D Paradyż, gdzie minimalistyczna swoboda łączy się z klasycznym ciepłem o matowym wykończeniu. Są one spójne wzorniczo z kolekcją Authority płytek gresowych, dzięki czemu zadbasz o estetykę danej przestrzeni.

Jeśli chcesz wprowadzić minimalizm do każdego pomieszczenia w swoim domu: wybieraj neutralne palety kolorów np. beże, szarości, biele, a także używaj dużych formatów płytek ceramicznych. Staraj się też utrzymać harmonię pomiędzy materiałami wykończeniowymi a dodatkami do aranżacji pomieszczenia.

Aby minimalistyczne wnętrza były naprawdę proste i czyste stylistycznie, wykorzystaj duże lustra optycznie powiększające przestrzeń, a także akcentuj we wnętrzach tylko jeden element np. ścianę. To dobry sposób, aby styl minimalistyczny został utrzymany w każdym pomieszczeniu, ale bez ryzyka, że wybrane dodatki aranżacyjne przytłoczą przestrzeń.

Minimalistyczny salon i sypialnia

Na pewno wiesz, że minimalistyczne wnętrza są niczym białe płótno, na którym można wylać swoje pokłady kreatywności. Oczywiście tutaj liczy się porządek i harmonia – tylko wtedy wystrój sypialni lub salonu będzie naprawdę minimalistyczny. W minimalistycznej sypialni i salonie wykorzystaj eleganckie dodatki w organicznych barwach, wszechobecną roślinność oraz proste, najlepiej geometryczne kształty.

Do tego uzupełnij aranżację płytkami ceramicznymi na podłodze np. z kolekcji Minirock Paradyż Classica. To majestatyczne piękno kamienia, które sprawi, że minimalistyczny design ciekawie połączy się z industrializmem.